Líbí se Vám tento článek? Abychom mohli podobné články tvořit, potřebujeme Vaši podporu. 

Podpořit nás můžete buďto bezbolestně kliknutím na reklamu

 

Nebo se můžete stát našimi patrony na https://www.patreon.com/totzi a získat tak i některé ze zajímavých benefitů. 

Patreon Featured

Zkušenosti s AWH servis

Profesionální fototechnika toho snese obrovské množství. Někdy už je toho ale moc a začne stávkovat :) Pak přichází na řadu servis. Já přináším zkušenosti s AWH servisem. Čtetě dále ...

Nejdříve trocha toho úvodu do situace. Už několikrát mi upadl objektiv, poměrně často fotím v prašných a hnusných podmínkách, včetně deště. Tohle všechno technika zatím vydržela. Osudný se stal pád mého 24-70 f2,8, když jsem nedocvakl pojistku a objektiv vyklouzl z bajonetu a bohužel nepadl na clonu, ale na plocho. K mému překvapení fungoval dál bez problémů. O tři svatby později se ozvalo chroupnutí a zoom se zablokoval. Uprostřed svatební sezony tohle nechcete, takže jsem hned v neděli začal věc řešit.
Jediný autorizovaný servis pro Canon je pražský AWH. Z Plzně co by kamenem dohodil, takže hned v pondělí ráno jsem jel do Prahy. Předal jsem objektiv do servisu, přiznal se, že objektiv upadl na zem, což bylo odhaleno během asi 2 minut :) Podepsal předávací protokol i s očekávanou cenou a termínem vyhotovení a jel zpět do Plzně. Trochu jsem rozdýchával cenový odhad v případě, že se bude muset měnit celý zoomovací koš, ale co naděláte. Objektiv potřebuju k práci, takže se nedá svítit. Očekávaná cena byla 4 - 12 tisíc podle toho, co všechno se bude muset měnit. Odhadnutý čas pro opravu byl 14 dní. Půjčil jsem si tedy od známé náhradní objektiv (Díky Sylvo:)) a byl smířen s tím, že místo něčeho hezkého na sebe :) si zaplatí opravu objektivu. To bylo pondělí.

Ve středu přišel email a SMS, že moje zakázka je hotová. Ve středu ráno, tedy zhruba 40 hodin poté, co jsem objektiv dovezl. Nastartoval jsem auto a jel pro něj. Celková cena? 4 500 Kč.
Takže když si to shrneme. Rychlost? 10z10; Cena? 10z10; Prostředí? 10z10 (kousek od servisu je OC, takže mimopražští nebudou mít problém s parkováním), Ochota personálu? 10z10; Profesionalita 10z10.
Doufám, že nebudu příliš častým hostem, ale pokud na to dojde, jsem rád, že AWH máme.

Tags: ,

Free Joomla! template by L.THEME